Kıbrıs

12 saat boyunca darp etti , 9 kaburga kemiğini kırdı , cinsel saldırıda bulundu !!!

Eşini 12 saat boyunca öldüresiye darp edip kaburga kemiklerini kırmak ve cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Kadir Polat, teminat duruşmasına çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

“AİLE İÇİ ŞİDDET AĞIRLAŞTIRICI FAKTÖR”…  Zanlının aleyhindeki suçların uzun süreli hapislik cezaları öngören ve Ağır Ceza Mahkemesi’nin yetkisinde olan suçlar olduğuna dikkat çeken Yargıç Temay Sağer, aile içi şiddetin ağırlaştırıcı faktör olduğuna ve zanlının müştekinin 9 kaburga kemiğini kırdığına vurgu yaptı. Sağer, zanlının yargılanıncaya değin 75 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

     Balıkesir’de 54 yaşındaki eşi S.P.’yi kendisini bir yıldır aldattığı gerekçesiyle, gece yarısından sabah 11.00’e kadar aralıksız 12 saat boyunca ciddi şekilde darp ederek, 9 kaburga kemiğini kırıp, cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan 41 yaşındaki zanlı Kadir Polat, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.    Polis, zanlıya karşı oluşan tepkiler üzerine mahkemede olağanüstü güvenlik önlemi aldı ancak mahkemede herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.      “Cinsel tecavüz”, “Vahim zarar”, “Cinsel dokunulmazlığı ihlal amacı ile alıkoyma”, “Cinsel saldırı”, “Ciddi darp” , “Kasti hasar” ve “Cinsel taciz” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.  

  Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis çavuşu Tolga Ateşli’yi dinletti.    Mahkemede yeminli şahadet veren Ateşli, zanlı Kadir Polat’ın 04-05.08.2020 tarihleri, 23.00-11.00 saatleri arasında Balıkesir köyünde bulunan ikametgahı içerisinde eşi S.P.’nin kendisini başka bir kişiyle aldattığı gerekçesi ile vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayaları ile defalarca vurup, ciddi şekilde darp ederek, göğüs kafesinin sağ tarafındaki 2 ve 6 no’lu kaburga kemikleri ile sol tarafındaki 2-3-4-5-6-7 ve 8 no’lu kaburga kemiklerinin kırılmasına sebebiyet verip, vahim zarara uğrattığına dikkat çekti.   

Polis çavuşu Tolga Ateşli, zanlı Kadir Polat’ın, eşine cinsel içerikli hakaretler ederek cinsel tacizde bulunduktan sonra, ikametgahın yatak odasının kapısını içeriden kilitleyip, müştekinin cinsel dokunulmazlığını ihlal etmek masadı ile alıkoyarak, cinsel tecavüzde ve cinsel saldırıda bulunduğunu yineledi.    Ateşli, 05.08.2020 tarihinde saat 14.00 raddelerinde Kadir Polat isimli şahsın eşi olan S.P.’yi ciddi bir şekilde darp ettiği ve durumun çok ciddi olduğunun bildirilmesi üzerine polis tarafından derhal Göçmenköy’de verilen adrese ambulans gönderildiğini kaydetti.

   Ateşli, alınan ihbar üzerine Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’nin ziyaret edildiğini ve hastaneye Sosyal Hizmetler görevlisinin de gelmesinin sağlandığını mahkemeye aktardı.   

Müştekinin ifadesinin sosyal hizmetler görevlisinin huzurunda temin edildiğini ve ifadesinde zanlının müştekiyi ciddi şekilde darp ettikten sonra, cinsel tecavüzde bulunduğunun tespit edildiğine vurgu yapan Ateşli, müştekinin ciddi şekilde darp edildiğini ve gönüllü ifadesini parmak basarak imzalayabildiğini söyledi. Cezai ehliyeti tam    Polis çavuşu Tolga Ateşli, zanlının Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kontrollerden geçirildiğini cezai ehliyetinin tam olduğuna dair doktor raporu alındığını kaydetti.    

  Ateşli, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını, TC-KKTC vatandaşı olan zanlının yargılanmaktan kaçabileceği ve benzeri suçları işleme eğilimi olabileceğini belirterek, tutuklu yargılanmasını talep etti.    Yargıç Temay Sağer, ithamın nevinin ciddiyetine, uzun süreli hapislik cezaları öngördüğüne ve Ağır Ceza Mahkemesi’nin yetkisinde olan suçlar olduğuna dikkat çekti.    Sağer, aile içi şiddetin ağırlaştırıcı faktör olduğuna ve zanlının müştekinin 9 kaburga kemiğini kırdığına vurgu yapıp, yargılanıncaya değin 75 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu