Dünya

ABD’deki lise saldırısında zanlı “cinayet ve terörizm”den yargılanacak

ABD’nin Michigan eyaletinde bir lisede gerçekleştirilen ve 4 kişinin hayatını kaybettiği saldırının zanlısı Ethan Crumbley’a cinayet ve terörizm suçlamaları yöneltildi.

Oakland Bölge Savcısı Karen McDonald, düzenlediği basın toplantısında, 15 yaşındaki Ethan Crumbley’in 4 birinci derece cinayet ile ölüme neden olan terörizm suçlamalarından yetişkin olarak yargılanacağını açıkladı.

McDonald, zanlının ayrıca 7 cinayet kastıyla saldırı ve 12 ateşli silah bulundurmak ağır suçlamalarıyla karşı karşıya olduğunu, bu suçlamalara yenilerinin de eklenebileceğini belirtti.

Polisin topladığı dijital delillerin saldırının önceden planlandığını gösterdiğini kaydeden McDonald, Crumbley’in saldırıyı niye gerçekleştirdiği konusunda ise herhangi bir bilgi paylaşmadı.

4 kişi hayatını kaybetmişti

ABD’nin Michigan eyaleti Detroit şehrinin yaklaşık 50 kilometre kuzeyindeki Oxford Lisesi’nde önceki gün öğle saatlerinde yarı otomatik silahla gerçekleştirilen saldırıda 4 kişi hayatını kaybetmiş, 7 kişi de yaralanmıştı.

Havadan müdahaleyle yakalanmıştı

Polis SWAT timi okula havadan helikopterle müdahale ederek 15 yaşındaki erkek zanlıyı canlı olarak ele geçirmiş, okuldaki öğrenciler tahliye edilmişti.

Yetkililer, 40 yıla yakın süredir Michigan’da benzer bir saldırı yaşanmadığını kaydetmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu