Türkiye

AK İT TV´den bir skandal daha

30 Ağustos’ta Atatürk’ü böyle hedef aldılar: Anırkabir

Anıtkabir’deki töreni Atatürk’ü hedef alan haberiyle bilinen Akit TV  ”Devletin Zirvesi Anırkabir’de” diye sundu. Akit TV, Anıtkabir yerine “Anırkabir” ifadesi kullanarak skandala imza attı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümünde Anıtkabir’de tören düzenledi. Törene Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bakanlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve bakanlar katıldı. Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet burada saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı’nı okudu.

Anıtkabir’deki töreni Atatürk’ü hedef alan haberiyle bilinen Akit TV  ”Devletin Zirvesi Anırkabir’de” diye sundu. Akit TV, Anıtkabir yerine “Anırkabir” ifadesi kullanarak skandala imza attı.

Sosyal medyada Akit TV’ye tepki yağdı.

RTÜK ÜYESİ HAREKETE GEÇTİ

Görüntünün ortaya çıkmasının ardından RTÜK’ün CHP’li üyesi İlhan Taşcı harekete geçti. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Taşcı, “30 Ağustos Zaferimizin kahramanı Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’deki törene ilişkin yayında Akit TV’nin imza attığı ahlaksızlık görmezden gelinemez. Yayınla ilgili en ağır yaptırım istemiyle RTÜK Başkanlığına yarın resmi olarak başvuracağım” diye yazdı.

Taşcı devamında ise “Cumhuriyet ve kazanımları ile Ulu Önder Atatürk’e yönelik ahlaksızlık konusunda sicili hayli kabarık ve karanlık olan Akit TV’nin bu terbiyesizliği KJ hatası denilerek geçiştirilemez. RTÜK Üst Kurulu ilk toplantısında bu yayını masaya yatırmalıdır, gerekeni yapmalıdır” ifadelerini kullandı.

AKİT TV: YAPILAN YAZIM HATASINDAN DOLAYI ÜZÜNTÜMÜZÜ PAYLAŞMAK İSTİYORUZ

Kanaldan yapılan açıklamada “Yapılan yazım hatasından dolayı üzüntümüzü paylaşmak istiyoruz” denildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu