Kıbrıs

Amcasının başını yardı, 7 kaburgasının kırılmasına, ciğerlerinin ezilmesine sebep oldu

Vadili’de eşi ile tartıştığı gerekçesi ile kendisini uyarmak isteyen amcası Mustafa Sarıdoğan’ı ciddi şekilde darp edip ağır yaralanmasına neden olan Bulut Sarıdoğan tutuklandı.

Olayın ardından tutuklanan Bulut Sarıdoğan, “Vahim zarar” ve “Ciddi darp” suçlaması ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında bugün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı, mahkeme emri ile 3 gün poliste tutuklu kalacak.

CİDDİ ŞEKİLDE YARALANDI

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru İbrahim Bulut mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Bulut Sarıdoğan’ın 3 Eylül 2020 tarihinde Vadili’deki evinde eşi ile tartıştığını söyledi. Zanlı Sarıdoğan’ın kendisini ikaz etmek için evine gelen amcası Mustafa Sarıdoğan ile de tartıştığını belirten polis memuru, zanlının tasarrufunda bulundurduğu tahta sopayı amcasının kafasına vurup darp ettikten sonra sert bir şekilde yere düşerek 7 kaburga kemiğinin kırılmasına neden olduğunu açıkladı.

Mustafa Sarıdoğan’ın ilk önce Mağusa Devlet Hastanesi’ne ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını kaydeden polis memuru, zanlının ayni gün tutuklandığını belirterek gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini kaydetti.

Polis Memuru Bulut, hastaneye kaldırılan Mustafa Sarıdoğan hakkında doktorundan yapılan araştırmada 7 kaburga kemiğinde kırık olduğunun, başına iki dikiş atıldığının, ciğerlerinin de ezilerek hasar gördüğünün, ameliyata alınacağı ve kendisinde olmadığının öğrenildiğini ifade etti. Mustafa Sarıdoğan’ın ciğerlerindeki hasarın büyüklüğünün ameliyatta tespit edileceğinin öğrenildiğini söyleyen polis memuru İbrahim Bulut, yürütülen soruşturmanın yeni başladığını ifade ederek zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu