Kıbrıs

Çelikden: “15 ayda bir değişen hükümetlere mahkum olmamak için herkes sandığa gitmeli”

Demokrat Parti Girne Milletvekili Adayı Hande Kayasal Çelikden, Haber Kıbrıs’a konuk oldu ve Ali Baturay’ın sorularını yanıtladı.

Öğrenim yıllarının Girne’de geçtiğini anlatan Çelikden, aile şirketi olan matbaanın reklam şirketi olarak devam ettiğini, bunun yanında Demokrat Parti’de 1992 yılından beri gençlik kolları ile başlayan bir süreçten parti genel sekreterliği vekilliğine kadar taşıdım.

Sivil toplum örgütlerinin de kendi hayatında önemli bir yeri olduğunu kaydeden Çelikden, Esnaf ve Zanatkarlar Odası’nda asbaşkan olarak görev yaptığı dönemde Türkiye Cumhuriyeti’nin katkıları ve Milli Eğitim Bakanlığı eliyle çocuklarımız ve gençlerimizin meslek deneyimi kazanması için önemli projeler ürettiklerini, bunun kendileri için çok gurur verici bir deneyim olduğunu söyledi.

Yine, Leymosun Kültür Vakfı’nda muhteşem bir organizasyon yaptıklarını, o dönemde Limasol kökenli ve belki de 30 senedir birbirini görmeyen, uzak düşmüş insanları bir araya getirdiklerini, farkındalık yaratmak adına çok güzel projelere imza attıklarını belitti.

İnsanlara dokunabilmenin çok önemli olduğunu ifade eden Hande Kayasal Çelikden, Demokrat Parti’nin köklü bir geçmişi olduğunu 49 tane yeni adayla yoşa çıktıklarını ve bu enerjinin toplumda da karşılık bulduğunu söyledi. Parti başkanı ve örgütünün gecesini gündüzüne katarak daha fazla özgürlük daha fazla adalet için olarak yola çıktığını kaydeden Çelikden bu foğrultuda yılmadan devam edeceklerini, Demokrat Parti’nin yükselişinin anketlerde de görüldüğünü Yeşilırmak’tan Karpaz’a herkese dokunduklarını, toplum faydasına olacak her şeyin altına imza atmak için çalıştıklarını ve buna devam edebilmek için aday olduklarını belirtti.

15 ayda bir değişen hükümetlere mahkum olmamak için boykot çağrılarını sandık iradesine dönüştürmemiz gerekir diyen Çelikden, geçmişten bugüne kadar baktığımızda çok büyük şeylere imza atmış bir parti olduklarını, tüm bunların önümüzdeki süreçte yapılacakların teminatı olduğunu kaydetti.  

Başkanımız ve Turizm bakanı olarak Fikri Ataoğlu’nun çok başarılı olduğunu belirten Demokrat Parti Girne Milletvekili Adayı Hande Kayasal Çelikden,  pandemi sürecinde sürekli özel sektörle istişare halinde olunduğunu turizmin önünü açmak için hala daha büyük bir çaba sarfedildiğini ifade etti.

Seçildiği takdirde tüm bölge belediyeleri ile ortak çalışmalar yürüteceklerini ve lokal problemlerin aşılması için destek sağlacağını da belirten Çelikden, destek veren herkese teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu