Kıbrıs

Coronaya hızlı gel daveti yapıldı ; Drag yarışında ‘4 bin kişi’ iç içe!

Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği tarafından düzenlenen drag yarışına 4 bin kişinin katıldığı ifade ediliyor. Etkinlikte sosyal mesafe kurallarının hiçe sayılması tepkilere neden oldu. İçişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Moral, “Kimsenin birbirini eleştirmeye hakkı yok” yorumunda bulundu.

Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği tarafından dün Ercan Havaalanı yolu – Akıncılar köyü, Birinci Tünel yolunda düzenlenen drag yarışını binlerce vatandaş izlemeye gitti.

Derneğin resmi sosyal medya hesabında bulunan açıklamada, etkinliği 4 bin kadar kişinin izlemeye gittiği ifade edildi. 

Drag Heyecanı Gerçekleşti

Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği ilk etkinliği olan Limasol Sigorta Drag yarışını 5 Eylül Cumartesi akşamı gerçekleştirdi. 56 aracın katıldığı yarışı kalabalik bir seyirci toplulugu takip etti.

Akıncılar Tünelinde 2 gün süren Drag yarışında 6 kategöri de yarışlar gerçekleşti. Saat 18.00 da başlayan yarışlar 00.00 ‘da bitti ve dereceye girenler ödüllerini orada teslim aldılar.
Kategöri 15 de Mehmet Karadeniz birinci, Ali İnandım ikinci, Sezer Aydağ üçüncü , Kategöri 14 de Hüseyin Kanioğlu birinci , Bekir Bozkurt ikinci , Ali Ulaş üçüncü, Kategöri 13 de Haydar Cebe birinci, Ahmet Gülderen ikinci, Ümit Say üçüncü , Kategöri 12 de Cengiz Şerifoğlu birinci, Ahmet Orhan ikinci , Akay Akbil üçüncü,Kategöri 11 de Doğa Koyuncu birinci, Emre Erosal ikinci , Kemal Topçuoğlu üçüncü ve Kategöri 10 da start alan ve günün en hızlı derecesi olan 10.123 lük derece yapan Deniz Denner oldular.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu