Kıbrıs

CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Gulamkadir oldu

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Güzelyurt İlçesi’nin dün akşam gerçekleştirdiği 27. Olağan Kongresi’nde başkanlık görevine Çağlar Gulamkadir getirildi.

CTP’den yapılan açıklamaya göre, divanın oluşturulmasıyla başlayan, konuşmalar, faaliyet ve mali raporların okunması ile devam eden ve organların tanıtımıyla tamamlanan kongrede Genel Başkan Tufan Erhürman, Güzelyurt İlçesi eski Başkanı Doğan Şahali ve görevi devralan Çağlar Gulamkadir konuşma yaptı.

Güzelyurt Belediyesi AKM Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye Genel Sekreter Erdoğan Sorakın, milletvekilleri, MYK ve PM üyeleri ile partililer katıldı.

Kongrede konuşma yapan Genel Başkan Erhürman, CTP’nin 52 yıllık bir parti olduğunu ve CTP dimdik ayakta olduğu sürece Kıbrıs Türk halkının da ayakta olduğunu söyledi.

Güzelyurt İlçe Başkanlığı görevini devreden Doğan Şahali, Kıbrıs Türk halkının sığınacak tek limanının CTP olduğunu söyledi. K

Güzelyurt İlçesi 27. Olağan Kongresi’nde başkanlığa tek aday olarak giren ve bu göreve seçilen Gulamkadir de konuşmasına 27 Kasım’da gerçekleştirilecek yerel seçimlere değinerek başladı. Güzelyurt Belediyesi’ni uzun bir aradan sonra kazanacaklarını söyleyen Gulamkadir, ardından da olası bir erken genel seçimde CTP’yi tek başına iktidara taşıyacaklarını dile getirdi.

Güzelyurt İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

“Mustafa Denizci, Cemal Türkler, Murat Aslan, Münevver Uysal Tunçbel, Necat Besim, Osman Kısaoğlu, Aliye Gilanlıoğulları, Selim Göçmenoğlu, Zühre Civa ve Gürcan Kızıler”

Disiplin Kurulu şu isimlerden oluştu:

“Dürü Altınmakas, Düriye Koryürek ve Emine Solyalı”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu