Kıbrıs

DAÜ Diş Hekimliği Kliniği açıldı. 42 diş hekimliği öğrencisi önlüklerini giydi

Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kliniği açılış töreni ve 2021-2022 Akademik Yılı Beyaz Önlük Giydirme Töreni yapıldı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kliniği açılış töreni ve fakülteye yeni kayıt yaptıran 42 öğrenciye mesleğe ilk adımın simgesi olan beyaz önlük giydirme töreni yapıldı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Solak, törenin 22 Kasım Diş Hekimliği ve Ağız Sağlığı gününe denk getirilerek, ağız sağlığına dikkat çekmeye çalışıldığını vurguladı.

Fakültenin 2018-2019 akademik yılında öğrenci kabul etmeye başladığını dile getiren Solak, fakültenin şu an 78 öğrencisi olduğunu kaydetti.

Dış kliniğinin bir çok zorlukla ve emek verilerek kurulduğunu anlatan Solak, öğrencilerin eğitim hayatına ve halk sağlığına büyük katkı sağlayacağına vurgu yaptı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof Dr Aykut Hocanın da açılışı yapılacak kliniğin halka hizmet vereceğine vurgu yaptı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Erdal Özcenk de geleceğin diş hekimlerinin de beyaz önlüklerini giyerek eğitim hayatlarına başlayacaklarını belirtti.

Konuşmaların ardından 42 yeni kayıtlı öğrenciye beyaz önlükleri giydirildi.

Daha sonra da diş hekimliği kliniğinin açılışı yapılarak klinik gezildi.

BRT/

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu