Kıbrıs

DHH Başkanı Tuğçehan Ören´den Cumhurbaşkanı ve Başbakana çağrı var

Sn Cumhurbaşkanı ve Başbakanımıza açık çağrımızdır.

Öncelikle bilmenizi isteriz’ki bizler K.K.T.C yurttaşları olarak Teknolojinin insanların hayatlarını kolaylaştırmak için olduğunu biliyoruz.

Ülkemizde bulunan CSM operatörlerinin 5G için alt yapı hazırlığı ,baz istasyonları ve antenlerin montajına yakında başlayacaktırlar.

5G yani 5.ci cenerasyon internet bağlantısı ile ilgili olarak aktif hale geldiğinde yani kullanımına başlandığında K.K.T.C yurttasları olarak büyük bir huzursuzluk içinde olduğumuzu belirtmek isteriz.

5G mobil ağının veri akışı nedeni ile uluslar arası bilim adamları tarafından BM’ ne ve DSÖ’ne bir çok olumsuz yönde rapor sunulmuştur.

Elektro manyetik dalgaların canlıların dokularına ve hücrelerine zarar verip mikrolarin mutasyona uğrattığını ve kanser olma ihtimalinin çok yüksek oranda artırdığını hatta akciğer solunumunun emilimini azalttığını raporlarda belirtmiştirler.

Baz istasyonuna yakın bulunan hayvanların öldüğünü, bitkilerin ve ağaçların kuruduğunu ve insanları strese sokup saçlarının dökülmesine neden olduğunu da raporlara eklemistirler.

Tüm bunlar göz önünde bulundurularak CSM Operatörlerine lisan verilmeden önce ülkemizde bir referanduma gidilmesini siz değerli yöneticilerimizden talep ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu