Kıbrıs

DİZDARLI’DAN İYİ HABER

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastahanesi eski başhekimlerinden Dr. Bülent Dizdarlı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla koronavirüs aşısı ile ilgili iyi haberler verdi. Dizdarlı”LANCET’in bu degerlendirmesi ” ihtiyatlı iyimserlik” olmaktan ötedir. Rus aşısının böyle bir dergide olumlu not alması bana göre çok iyi bir gelişmedir.Ancak bu aşıyı bu gün sipariş versek 2021 den önce buraya getirmek cok mümkün değil gibi görünüyor. Bu nedenle siz kendinizi korumaya devam ediniz.” ifade etti.

İşte Dizdarlı’nın paylaşımı…

Dikkat. Felaket tellalınız (!) bu gün iyi bir haber veriyor :
Dünyanın en saygın tıp dergilerinden LANCET “Rus Aşısını” değerli buldu. Yapılan kısa vadeli çalışmalarda, aşı olan kişilerde antikor seviyesinin yükseldığini ve koruyucu etkisinin oluştuğu belirtiliyor. Kısa vadede hic bir komplikasyonun olmadığını vurguluyor.
Etki süresi ve uzun vadedeki komplikasyonlar icin konusmayı ise erken buluyor. Bunun icin beş yıl sure gerektigini biz tıp insanları zaten biliyoruz.
LANCET’in bu degerlendirmesi ” ihtiyatlı iyimserlik” olmaktan ötedir. Rus aşısının böyle bir dergide olumlu not alması bana göre çok iyi bir gelişmedir.
Ancak bu aşıyı bu gün sipariş versek 2021 den önce buraya getirmek cok mümkün değil gibi görünüyor. Bu nedenle siz kendinizi korumaya devam ediniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu