Kıbrıs

DP İskele Milletvekili adayı Maşallah Cihangir: Gençler için çalışacağım

   Demokrat Parti’nin (DP) İskele Milletvekili adayı Maşallah Cihangir, özellikle gençlerin yaşadığı sorunları çözmek için aday olduğunu anlattı.
   Emekli polisliğin yanında ayrıca Hukuk Fakültesi mezunu da olan evli ve iki çocuk babası Maşallah Cihangir, “Demokrat Parti milletvekili adayı olarak çıktığımız siyaset yolunda, ülkemizin daha güzel yarınlara kavuşabilmesi adına bazı sorunların çözülmesine katkıda bulunma arzusu içerisindeyim” dedi.
   Cihangir, şöyle devam etti:

   “Ülkemizde gençlerimizin yaşadığı sıkıntıları bilen birisi olarak, önceliğimiz gençlerimizin yaşamış oldukları sorunları çözmek olacaktır. Unutulmamalıdır ki, gençler ülkemizin geleceğinin mimarı ve yarınlarımızın teminatıdırlar. Parti vizyon ve misyonumuzda da belirtildiği üzere genç kesimden daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi, daha fazla insan hakları, daha fazla eşitlik ve daha fazla adalet taleplerinin yükselmesi Demokrat Parti’nin de bu toplumsal gelişmeleri göz önünde bulundurarak politika ve vizyon yenilemesinin motivasyonu olmuştur. Bu motivasyon doğrultusunda gençlerimizin hayatına dokunacak bazı uygulamaları hayata geçirmek ve onların daha mutlu olmalarını sağlamak yine önceliklerimiz arasında olacaktır.”

“Eğitim şartları iyileştirilmeli, iş imkanları çoğaltılmalı”

    Maşallah Cihangir, ülkemizde eğitim şartlarının iyileştirilmesi, iş imkanları çoğaltılması, dünya ile entegre olmalarına yardımcı olunması gerektiğini belirtti.

   Cihangir, özellikle kalıcı, sürdürülebilir sosyal ve spor tesisler alanında günümüz koşullarına uygun çalışmalar yapılması gerektiğini de dile getirdi.

   Cihangir, şöyle devam etti:    “Unutulmamalıdır ki geçlerimizin mutlu olması, ülkelerini sevip, ülkelerinde çalışmaları KKTC’yi daha da geliştirip, daha güçlü bir hale getirecektir. Yine ülkemiz gençleri başta olmak üzere tüm halkımızı etkileyen uyuşturucu ile mücadele konusunda da bazı eksikliklerin olduğu kanaatindeyiz. Uyuşturucu konusu küresel bir sorun olup, uyuşturucu ile mücadele etmek toplumun sağlığı ve huzuru açısından olmazsa olmazdır. Bu çerçevede uyuşturucu ile mücadele ve uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele merkezleri kurulması ve bağımlılık ile mücadelede ülkemiz üniversiteleri ile birlikte çalışmalar gerçekleştirilmesine ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.
Ülkemizin bir diğer önemli sorunu çiftçimizin yaşamış olduğu sıkıntılardır. Ülkemiz her ne kadar kurak bir iklime sahip olsa da gelişen teknoloji kural iklimlerde de tarım faaliyetlerinin yapılmasını mümkün kılmıştır. Bu çerçevede yine tarımsal faaliyetler konusunda ülkemizin her bölgesinde bilimsel analizler yapılması ve bu analizler çerçevesinde çiftçimizi rahatlatacak ve üretimi arttıracak çalışmaların yapılması son derece önemlidir.”

Kaynak: KIBRIS Gazetesi- Emine UYSAL ÇALUDA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu