Kıbrıs

DP’den ziyaret açıklaması


Geçtiğimiz gün Alevi Kültür Merkezi Derneği Girne ziyareti sonrası bazı basın kuruluşlarında çıkan haberle ilgili Demokrat Parti’den açıklama geldi.
Demokrat Parti’den yapılan açıklama şu şekilde,
“Demokrat Parti ailesi olarak, kurum ve kuruluşlara ziyaretimiz her zamanki gibi devam etmektedir. Geçtiğimiz gün gerçekleştirdiğimiz AKM Girne ziyareti, her kuruma yaptığımız ziyaretler gibi, sıcak samimi bir ortamda gerçekleşmiş olup, AKM Girne Başkanı Etem Gül ve heyeti ile birlikte gerçekleştirilen görüşmede yaşanan sorunlar, çözüm önerileri hakkında değerlendirmelerde bulunulmuştur.
AKM Girne’nin bizleri ‘desteklediği’ yönünde bazı basın kuruluşunda çıkan haber doğru değildir. Bilinmesini isteriz ki her kurum ve kuruluşta yer alan üyeler, siyasi tercihlerinde kendi öz iradeleriyle hareket etmektedir. AKM Girne, partimizin ziyaretinde olduğu gibi diğer siyasi partilere de aynı yakınlıkta ve sıcaklıkta misafirperverliklerini göstermekte olduğu bilmekteyiz. Kendilerine tekrardan Demokrat Parti ailesine gösterdikleri sıcak karşılama için teşekkür ederiz.
Tekrardan belirtmek isteriz ki gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz, diğer ziyaretlerimizde olduğu gibi, halkımızın içinde olmak, sorunları yerinde dinlemek, görüş alış verişinde bulunmaktır. DP kurulduğu günden bu yana bunu benimsemiş bir partidir. Bu bağlamda cinsiyet, ırk, dini inanç, yaşam tarzı ayrımı yapmadan birlik beraberlik doğrultusunda ziyaretlerimiz hız kesmeden devam edecektir. Tekrardan ziyaretini gerçekleştirdiğimiz Alevi Kültür Merkezi Girne Şubesi’ne göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ederiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu