Dünya

Dünyada ikinci dalga paniği

Salgında havaların soğumasıyla birlikte ikinci dalganın yaşanacağı belirtilirken, dünyada artan vaka sayısı dikkat çekiyor.

Ülkelerdeki son durum koronavirüs vaka sayısının artışını ortaya koyuyor.

Türkiye’de binin altına inen vaka sayısı normalleşme döneminin ardından gelen bayram ziyaretleri ve tatil seyahatleriyle yeniden yükselişe geçti.

Son rakamlar şöyle…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de Koronavirüs nedeniyle 19 kişinin daha hayatını kaybettiğini, 1217 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı. Böylece toplam ölü sayısı 6 bin 121’e, vaka sayısı 258 bin 249’a yükseldi.

YUNANİSTAN’DA SALGININ BAŞINDAN BU YANA EN YÜKSEK SEVİYE

Yunanistan’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı son 24 saatte 284 ile salgının başından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Yunanistan’da Ulusal Kamu Sağlığı Kurumundan yapılan açıklamaya göre, 284 yeni vakanın kaydedildiği son 24 saatte 2 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirdi.

Açıklamada, ülkede virüse yakalananların yaş ortalamasının 39, salgın nedeniyle yaşamını yitirenlerin yaş ortalamasının ise 77 olduğu belirtildi.

Açıklamaya göre, toplam vaka sayısı 8 bin 664’e yükselirken Kovid-19’dan ölenlerin sayısı ise 242’ye ulaştı.

Ülkede bir önceki en yüksek günlük vaka sayısı, 269 kişiye Kovid-19 tanısının konulduğu 21 Ağustos’ta görülmüştü.

İTALYA’DA YENİ VAKA SAYISI BİR KEZ DAHA BİNİN ÜZERİNDE

İtalya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 1210 vaka görüldü. Buna göre ülkeden mayıs ayından bu yana dün ilk kez yaşanan ‘binin üzerinde yeni vaka sayısı’ tekrarlandı.

İtalya’da Kovid-19 vakaları artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre, ülke genelinde Kovid-19 bulaşmış kişi sayısı 259 bin 345’e çıktı. Ağustos başından bu yana günlük vaka sayılarındaki yükseliş eğilimi bugün de devam etti.

Sputnik’in haberine göre; ülkede, halihazırda 18 bin 438 aktif koronavirüs vakasının bulunduğu belirtildi.

Ölü sayısı da son 24 saatte 7 artarak, 35 bin 437’ye yükseldi. İyileşenlerin sayısı 267 artarak, 205 bin 470’e ulaştı.

Sağlık Bakanı Roberto Speranza, basına yaptığı açıklamada, yoğun bakımdakilerin sayısının salgının ilk dönemine göre düşük olduğunu belirtti.

Speranza, şu anda evde kalma ve ülke içinde seyahat kısıtlaması gibi uygulamaları içeren sıkı karantinaya gerek olmadığını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu