Kıbrıs

ERHÜRMAN: “İNSANLARIMIZ SEÇİME 24 SAAT KALA MI AKLINIZA GELDİ?”

Cumhuryet Türk Partisi Genel Başkanı (CTP) ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman, ‘Kırsal Kalkınma ve Sosyal Hizmet Projesi” çerçevesinde toplam 9 bin 872 kişiye 2.000’er TL tutarında “Salgın Sosyal Desteği” yapıldığı duyurusu üzerine, sosyal medya hesabından seçime saatler kala böyle bir desteğin yapılmasını eleştirdi. Erhürman “İnsanlarımız seçime 24 saat kala mı aklınıza geldi? Son 15 gün içinde seçim kaybetme kaygısıyla Kıbrıs Türk demokrasisinde yaratılan tahribatın haddi hesabı yok” ifadelerini kullandı.

İşte Erhürman’ın açıklaması…

Aylardır alınan yanlış kararlar yüzünden evine ekmek, çocuğuna süt götüremeyen insanlarımız seçime 24 saat kala mı aklınıza geldi? Son 15 gün içinde seçim kaybetme kaygısıyla Kıbrıs Türk demokrasisinde yaratılan tahribatın haddi hesabı yok.

Biz bu yola makam değil, gelecek için; çocuklarımız, gençlerimiz daha güzel günler görsün diye çıktık. Yaşananlar karşısında kendimizi de, geleceğimizi de Kıbrıs Türk halkının iradesine emanet ediyoruz. Halkımıza, halkımızın doğrusunu yapacağına güvenimiz tam. Kararlılıkla ve inadına gülümseyerek, her bir insanımızı kucaklayarak, hep birlikte, önce ikinci tura, 19’undan sonra da umutlu yarınlara yürüyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu