Kıbrıs

Fatma Öztürk Çatal: “Güçlü bir ülke için güçlü bir iktidar gerekir; biz buna talibiz”

Demokrat Parti Lefkoşa Milletvekili Adayı Fatma Öztürk Çatal, Bir Haberci Genel Yayın Yönetmeni Ahmet İşcan’ın sorularını yanıtladı.

Yargıda birçok eksikliğin bulunduğunu belirten Çatal, seçilmeleri halinde bu eksikliklerin üzerine gideceklerini, Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik’in de bunları sürekli dile getirdiğini, ne yazık ki geçmişte istikrarlı hükümetler olamadığı için sorunların çözümlenemediğini dile getirdi.

Bir hukukçu olarak mahkemelerde personel ve bina eksiklikleri yaşandığını birebir gözlemlediğini ifade eden Çatal, örneğin; engelli bir vatandaşımızın mahkemelerde üst katlara çıkamadığını, bu ve benzeri eksikliklerin çağın şartlarına uygun bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Demokrat Parti’yi görüşleriyle örtüştüğü için seçtiğini kaydeden Çatal, başkanımız ve 49 yeni adayla bir yola çıktıklarını, bu adayların bir çoğunun genç ve güncel siyasetin içinde yer almayan isimler olmasının da yenilenme vizyonunun göstergeleri arasında yer aldığını kaydetti. Meclisi değiştireceklerini, siyasette yeni bir sayfa açacaklarına inandığını söyleyen Fatma Öztürk Çatal, ne kadar güçlü bir hükümet çıkarsa o kadar güçlü bir ülke olacaklarına inandığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu