Kıbrıs

Hande Kayasal Çelikden: Popülist değil toplum yararına siyaset yapıyoruz

Demokrat Parti Girne Milletvekili Adayı Hande Kayasal Çelikden BRT ekranlarında Levent Kutay’ın sorularını yanıtladı.

18 yıldır Demokrat Parti çatısı altında siyasetin içinde olduğunu belirten Çelikden, 49 kişilik aday kadrosuyla, yepyeni bir sinerji ile seçime girdiklerini, geçmişine ve değerlerine sahip çıkan genel başkanlarıyla, grup ruhuyla, inandıkları yolda yürüdüklerini, 23 Ocak seçimlerinde DP’nin kilit parti imajının kitle partisi olarak değişmesini beklediğini söyledi.

Kadın aday vurgusunu yapmayı tercih etmediğini, geçmişten bugüne kadın erkek eşitliği noktasında çok fazla yol alındığını, üreten kadınlarımızın sayısının giderek arttığını ve kooperatifleşmeye kadar gittiğini vurgulayan Çelikden, ülkemizin gelişimi için çok önemli olan bu girişimleri yerinde görüp desteklediklerinin altını çizdi.

Ekonomik krizin seçim boykotuyla giderilemeyeceğini, istikrarlı hükümetler kurulması için yüksek katılımlı bir sandık iradesinin ortaya konması gerektiğini söyleyen Çelikden, iktidara geldikleri takdirde Ada’nın en ücra yerlerine kadar insanlara dokunacak bir siyaset izleyeceklerini, halkın siyasete olan güveninin tazelenmesi için adımların atılacağını ifade etti.

Çelikden, “Kuzey Kıbrıs’a Değer” sloganının insanımıza verdiğimiz değerin bir ifadesi olduğunu belirtirken, bugün avantajlarını sürdüğümüz birçok projenin altında DP’nin imzası olduğunu, bunun halk tarafından da bilindiğini, seçimlerin ardından mecliste grubu olan bir parti olacaklarına inançlarının tam olduğunu söyledi.

Girne ile ilgili öncelikle limanla ilgili projeler üreteceğini ifade eden Çelikden, belediyelerle daha fazla bir araya gelip çarpık yapılaşma ve altyapı sorunları ile ilgili daha fazla çalışacaklarını belirtti.

DP’nin Türkiye ile ilişki kurmada en etkili parti olduğunu vurgulayan Çelikden, iktidara geldiklerinde bu ilişkilerin geliştirilerek sürdürüleceğini ifade etti.

23 Ocak’tan sonra tek başına bir iktidar beklemediğini söyleyen Demokrat Parti Girne Milletvekili Adayı Hande Kayasal Çelikden, popülist söylemler yerine toplum yararına nelerin yapılabileceği, sürdürülebilir bir refah için nasıl katkı koyulabileceğini düşünüp bu fikirleri ortaya koyduklarını, toplumun da bunları görüp, sandığa giderek iradesini yansıtmasının çok önemli olduğunu vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu