Kıbrıs

Hasan Taçoy Ekonomi ve Enerji bakanı mı yoksa Aksa´nın temsilcisi mi ?

“Elektrik faturaları pahalı gelecek, ödeyemeyenlerin elektriği kesilecek” açıklaması yapan Taçoy’dan, koronavirüs nedeni ile ekonomik sıkıntı çeken vatandaşa bir darbe daha!

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, ’Aksa’ya 200 milyon borç birikti. Her ayın faturası 50-60 milyondur. Her ay 55 milyon fatura gelse zaten 165 milyon yapacak”dedi.

Hasan Taçoy, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada “Elektrik faturaları pahalı gelecek, ödemeyenlerin elektrikleri kesilecek” açıklamasını yaptı.

İşte Taçoy’un çarpıcı açıklamalarından, hükümetin elini vatandaşın cebine sokacağı anlaşılan o bölüm:

“Aksa’ya 200 milyon borç birikti. Her ayın faturası 50-60 milyondur. Her ay 55 milyon fatura gelse zaten 165 milyon yapacak. Bir önceki ayda var onu da koysan 210 milyon yapar. Kovid 19 belası ile uğraşıyoruz. Piyasaya daha az enerji sattım. Tahsilatım azaldı. 150 milyon fatura keserken 76 milyonluk enerji satışı yaptık. Yani 3 ay içinde %50 kayıp var. 210 milyon sadece cirodan kaybettik. Yapılan anlaşmaya göre Aksa’dan 700 milyon saat almak zorundayız. Bu nedenle bir tek ondan almak durumundayız.

“Kendi makinelerinizi yedekte tutuyorsunuz ve bunu ödüyorsunuz. Ödemeniz gerekir. Bu ay elektrik biraz daha pahalı gelecek. Çünkü peşin ödemede %15’lerin süresi doldu. Elektrikte %15 indirim kalktı. 3 ay ödemeyenlerin elektrikleri kesilecek”

Kaynak: Detaygazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu