Kıbrıs

Kadına şiddetin sonu gelmiyor

Mağusa’da birlikte yaşadığı eski eşini darp edip ölümle tehdit etmekle suçlanan Ö.Ö. tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Mağusa’da, kendisine ait Facebook hesabını kapatmasını bahane ederek birlikte yaşadığı eski eşinin cep telefonunu kırıp boğazını sıkmasının ardından polise şikayetçi olması halinde öldüreceğini söyleyip tehdit eden Ö.Ö. şikayet üzerine tutuklandı.

“Şiddet kullanma tehdidi”, “Kasti hasar” ve “Ciddi darp” suçlamaları ile yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının ardından bugün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı Ö. Ö, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

“POLİSİ ARARSAN SENİ ÖLDÜRÜRÜM”

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Murat Tekbıyık mahkemede verdiği ifadesinde, zanlının 3 Eylül 2020 tarihinde Mağusa’daki evinde Facebook hesabını kapattığı gerekçesiyle birlikte yaşadığı eski eşine ait cep telefonunu kasten ve kanunsuz olarak yere atıp kırarak kasti hasara uğrattığını açıkladı. Ardından müştekinin boğazını sıkarak, el işaret parmağını ısırıp ciddi şekilde darp ettikten sonra elini büküp takma jel tırnağını kırdığını mahkemeye aktaran Tekbıyık, zanlının müştekiye “Polisi ararsan seni öldürürüm” diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu açıkladı.

Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını ifade eden Tekbıyık, zanlının daha önceden de benzeri suçları bulunduğunun dikkate alınarak uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

TUTUKSUZ YARGILANACAK

Mahkeme, zanlının yurt dışına çıkışını yasaklayarak seyahat belgesine el konulması, 3 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı 2 kefilin 50’şer bin TL kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu