Kıbrıs

Kazada yaralanan 4 kişinin tedavisi devam ediyor

Polis, Güvercinlik kavşağında meydana gelen trafik kazasında yaralananların isimlerini açıkladı. Kazada yaralananların Orhan Selçuk, Cennet Arzu Selçuk, Ramazan Yazgı ve Hakan Gülşafak olduğu bildirilirken, yaralıların tedavilerinin devam ettiği açıklandı.

Polis Basın Subaylığı bugün 14:55’de Mağusa Lefkoşa Anayolu, Güvercinlik kavşağında meydana gelen trafik kazası ile ilgili detayları açıkladı.  Kazada yaralananların FZ 334 plakalı araç sürücü Orhan Selçuk ile aynı araç içerisinde yolcu olarak bulunan Cennet Arzu Selçuk, EU 302 plakalı araç sürücüsü Ramazan Yazgı ve LV 486 plakalı araç sürücüsü Hakan Gülşafak olduğu bildirildi. Polis yaralıların Mağusa Devlet Hastanesi’ndeki tedavilerinin devam ettiğini açıkladı.

ANAYOLDAN GELENE ÖNCELİK HAKKI VERMEDİ
Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, 29 Mayıs 2020 tarihinde saat 14:55 sıralarında Gazimağusa’da Güvercinlik kavşağında , Güvercinlik istikametinden Gazimağusa-Lefkoşa istikametine doğru seyreden Orhan Selçuk’un (E-39) yönetimindeki FZ 334 plakalı salon araç ile anayolda seyreden araçlara öncelik hakkı vermeden anayola giriş yapması sonucu o esnada Gazimağusa- Lefkoşa Anayolu üzerinde soldan birinci şerit içerisinde Lefkoşa istikametine doğru seyreden ve kavşağa geldiği zaman süratini salim hadde indirmeden dikkatsizce seyre devam eden Servet Alkurt (E-40) yönetimindeki NN 836 plakalı tırın geçiş yolunu tıkaması sonucu çarpıştılar.

Çarpmanın etkisiyle yolun sağ şeridine savrulan NN 836 plakalı tırın o esnada sağ şerit içerisinde kendisiyle aynı istikamete doğru süratli ve dikkatsizce seyreden Ramazan Yazgı (E-39) yönetimindeki EU 302 plakalı tırın yan kısmına arkasında çekmekte olduğu 957 R plakalı dorse ile çarptığı belirtildi.

Yine çarpmanın etkisiyle EU 302 plakalı tır, kontrolsüzce sağa doğru savrularak bu kez yolu ayıran refüje ve aydınlatma direğine çarpıp kontrolsüzce sağa savrulup o esnada karşı şeritte emniyet şeridi içerisinde Güvercinlik istikametine doğru dönmek için bekleyen Hakan Gülşafak yönetimindeki LV 486 plakalı kamyona çarptığı ve durduğu bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu