Dünya

Kilise paralarıyla seks partileri düzenlemiş

   İtalya’da Katolik Kilisesi’ne mensup bir rahip, kilisenin parasını ve bağışları çalarak uyuşturucu satın aldığı ve seks partileri düzenlediği gerekçesiyle 14 Eylül’de ev hapsine alındı.
   Polis, ağustosta Prato bölgesinde görev yapan Francesco Spagnesi’nin arkadaşı olan Alessio Regina’nın “sıvı ecstacy” olarak da bilinen GHB adlı uyuşturucudan bulundurduğuna dair bir ihbar alması üzerine harekete geçti.
   Ekipler, Regina’nın “flört tecavüzü” vakalarında da adı geçen GHB adlı maddeyi internet üzerinden Hollanda’daki bir adresten satın aldığını tespit etti.
   Bu uyuşturucuların 40 yaşındaki rahip Spagnesi’nin düzenlediği ev partilerinde kullanıldığı anlaşıldı. Bunun üzerine hem Spagnesi hem de Regina ev hapsine alındı. Devam eden soruşturmada polis, Spagnesi’nin son iki yıldır düzenlediği uyuşturucu ve seks partilerine katıldığı iddia edilen 200’e yakın kişiyi sorguladı. Şu ana dek bunlardan 15’i partilere katıldığını itiraf etti.
   Polis, rahibin uyuşturucuları tedarik edip partileri düzenlemek için kilisenin fonlarından ve yapılan bağışlarından yaklaşık 100 bin Euro (yaklaşık 1 milyon TL) çaldığını düşünüyor.
   Corriere della Sera gazetesinde çarşamba günü yayımlanan haberde Spagnesi’nin uyuşturucu bağımlısı olduğunu da kabul ettiği belirtildi. Habere göre rahip, “Uyuşturucular diğer rahiplere ihanet etmeme, yalan söylememe ve utandığım şeyler yapmama neden oldu” dedi.
   Öte yandan Spagnesi’nin avukatı Costanza Malerba, rahibin parti düzenleyen diğer kişilere uyuşturucu sağladığını da itiraf ettiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu