Kıbrıs

Öğrenci cennetinden suç cennetine doğru : Demir sopa, zincir ve kemer ile saldırdılar

Ülkemizde öğrenim gören 3’ü kadın 7 kişi, ev basıp, yine üniversite öğrencisi olan bir kişiyi feci şekilde dövdü

GÖZLÜK VE PARASINI DA ALDILAR…

Polisin mahkemeye aktardığı bilgiye göre, Rawan Jamal Yousef Khıdır, yanına Mohamed Jamal Yousef Khıdır, Mohamed Othman Shareef, Haitham Abo Husseın, Flafe Mohammad, Abdullah Abudaqqa ve Muhaned Alhamdı da alarak, daha önce tartıştığı Mostafa Ashraf Kamal Fouad Ahmed’in evini bastı ve demir sopa, zincir ve kemer ile darp etti. Zanlılar, Ahmed’in evinden güneş gözlüğü ve 300 TL parasını da aldı.

 

  Gönyeli’de zanlı 1 Rawan Jamal Yousef Khıdır, kendisiyle tartıştığı gerekçesiyle yanına 6 kişiyi daha alıp, Mostafa Ashraf Kamal Fouad Ahmed’in ikametgahını bastı.    Zanlı 1 Rawan Jamal Yousef Khıdır, zanlı 2 Mohamed Jamal Yousef Khıdır, zanlı 3 Mohamed Othman Shareef, zanlı 4 Haitham Abo Husseın, zanlı 5 Flafe Mohammad, zanlı 6 Abdullah Abudaqqa ve zanlı 7 Muhaned Alhamdı, Ahmed’in evine izinsiz girip, demir sopa, zincir, kemer ile vurup, yumruk ve tekme ile darp ettikleri gerekçesiyle tutuklandı.    “Ev açma”, “Sirkat”, “Mülke tecavüz”, “Kanunsuz bıçak taşıma” ve “Tecavüzkar alet taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.   

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Ozan Avcı’yı dinletti.    Mahkemede yeminli şahadet veren Avcı, 7 zanlının 20.08.2020 tarihinde saat 15.30 raddelerinde müşteki Mostafa Ashraf Kamal Fouad Ahmed’e ait Gönyeli adresindeki ikametgaha açık olan kapısından giren zanlıların, zanlı 1 Rawan Jamal Yousef Khıdır ile tartıştığı gerekçesiyle, ellerinde tecavüzlar alet olarak bulunan demir sopa, zincir ve kemer ile müştekiye vurduklarını, ayrıca yumruk ve tekme ile de darp ettiklerine vurgu yaptı. “Evden güneş gözlüğü ve 300 TL çalındı”   

Polis çavuşu Ozan Avcı, zanlıların, konu ikametgah içerisinde bulunan, markası meçhul beyaz renk güneş gözlüğü ve bir adet içinde 300 TL bulunan para kumbarasını sirkat ettikten sonra, kapalı olan giriş kapısını açıp çıkarak, ev açma suçunu işlediklerini kaydetti.    Avcı, ayrıca adı edilenlerin tasarruflarında kanunsuz olarak bulundurdukları bir adet bıçağın bulunduğunun öğrenilmesi üzerine, zanlıların olay esnasında taşımakta oldukları gri renk zincir, ağız uzunluğu 12 toplam uzunluğu ise 25 santimetre olan sustalı bıçağın, bir adet kahverengi renk kemerin, zanlılar 1, 2 ve 3’e ait dairede yapılan aramada tespit edilerek emare zapt edildiğine vurgu yaptı.  

  Avcı, meseleyle ilgili olarak toplanan şahadetin ilk etapta zanlıların bu suçları işlediğine yönelik olduğunu ancak alınacak ifadeler ve temin edilecek kamera görüntüleri bulunduğundan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına üç gün süreyle tutuklu kalmalarını talep etti.    Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Kaynak haber : Emine UYSAL ÇALUDA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu