Kıbrıs

Öğrenci cennetinden suç cennetine KKTC : Vücuduna 4 kez makas soktu

Tedavi için götürüldüğü Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde, karşılaştığı husumetlisini ciddi şekilde yaralayan 28 yaşındaki Nijeryalı üniversite öğrencisi İgnatius İfeanyichukwu Ochiagha tutuklandı.  

 Olay öncesi bir barda tartıştığı ve kendisini bira tenekesiyle başından yaraladığı 25 yaşındaki John Herbert Alobwede Ekane’yi, dikiş atmada kullanılan tecavüzkar alet olan makasla, vücudunun 4 yerinden yaralayan İgnatius İfeanyichukwu Ochiagha, ileride yargılanmak üzere, 10 bin TL nakdi teminata bağlandı.    Şikayetçinin şikayetçi olmadığı öğrenci zanlı, nakdi teminatı mahkeme veznesine yatıramayınca, her ne şart altında olursa olsun, 1 ayı geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.  

 Genç zanlı ya teminat şartlarını yerine getirene dek ya da yargılanıncaya değin cezaevinde tutuklu kalacak.  

 Polis, John Herbert Alobwede Ekane’ye de, “kavga”, “ciddi darp”, “sarhoşluk”, “tecavüzkar alet taşıma” suçlarından dava getirecek. Başka davaları da var    Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Engin Yıldız’ı yeminli şahadete çağırdı.  

 Tanık polis Engin Yıldız, zanlının, 5 Temmuz 2020’de, saat 00.30’da, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’ndeki dikiş odasında meydana gelen “yaralama” ve “tecavüzkâr alet taşıma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.    Engin Yıldız, zanlının, masa üzerinden aldığı dikiş atmakta kullanılan ve tecavüzkâr alet olan makası, odaya giren ve aynı gün Gazimağusa’daki bir diskoda, kendisiyle kavga ettiği gerekçesiyle husumetli bulunduğu John Herbert Alobwede Ekane’nin, vücudunun muhtelif yerlerine, 4 kez sokmak suretiyle adı edileni yaraladığını anlattı.      Yıldız, ayrıca, zanlının 19 Haziran 2019’da, işlemiş olduğu polisi darp ve görevden men, uygunsuz tavır ve harekette bulunma, sarhoşluk ve rahatsızlık suçlarından da teminatlı olduğunu belirttikten sonra, tahkikatını, zanlının etki edeceği oranda tamamladığını anlattı.    Tanık polis, müştekiye de “kavga”, “ciddi darp”, “sarhoşluk”, “tecavüzkar alet taşıma” suçlarından dava getireceğini belirtti ve mahkemeden zanlı aleyhine uygun bir teminat talep etti.    Polis ayrıca, müştekinin şikayetçi olmadığını da sözlerine ekledi.  

 Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, ciddi suçla bağlantısı olan zanlıyı, yargılanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men edip, 10 bin TL nakdi teminata bağladı.  

 Zanlı, şartları yerine getiremedi.

Haber : Sedef boşnak

Kıbrıs gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu