Kıbrıs

Polis kontrolü sırasında uyuşturucu ile yakalandı, satıcı da tespit edildi

Yeniboğaziçi bölgesinde polis ekipleri tarafından yapılan kontrolde tasarrufunda uyuşturucu madde bulunan Erkin Çetinkaya ile söz konusu uyuşturucu maddeyi zanlı Çetinkaya’ya verdiği tespit edilen Nihat Arbak tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Polis Arbak’ın evinde yaptığı aramada da sentetik cannabinooid türü uyuşturucu madde ile kokain tespit etti.

Yaklaşık 3 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile 1 gram kokain türü uyuşturucu madde ele geçirilmesi üzerine yürütülen soruşturma kapsamında zanlılar “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf” suçlamaları ile bugün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Mahkeme yürütülen soruşturma nedeni ile zanlıların 1 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Polis suçla bağlantısı olduğunu tespit ettiği 1 kişiyi daha arıyor.

3 GRAM SENTETİK CANNABİNOİD, 1 GRAM KOKAİN TÜRÜ UYUŞTURUCU MADDE

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Osman Üreten mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Erkin Çetinkaya’nın üzerinde yapılan aramada, şüpheli bir maddenin bulunarak Narkotik şubeye haber verildiğini kaydetti. Narkotik ekiplerinin olay yerini ziyaret etmesi sonucu yapılan kontrolde kağıt parçası içerisinde bir miktar sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğunu kaydeden Üreten, zanlı Erkin Çetinkaya’dan yapılan soruşturmada söz konusu uyuşturucu maddeyi zanlı Nihat Arbak’tan aldığının tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Üreten, zanlı Nihat Arbak’ın ikametgahına gidildiği zaman Arbak’ın evde tespit edilememesi nedeni ile kardeşi huzurunda yapılan arama sırasında eve gelen zanlı Arbak’ın elinde tuttuğu 3 poşet parçasına sarılı sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ve 1 adet tütünle karışık sarma sigarayı atmaya çalıştığı sırada tespit edildiğini açıkladı.

Evde yapılan aramada ise yaklaşık 1 gram kokain türü uyuşturucu maddenin bulunduğunu belirten Üreten, yürütülen soruşturmada ise zanlı Arbak’ın söz konusu uyuşturucu maddeyi ismini belirttiği şahıstan aldığını söylediğini kaydetti.

Zanlı Arbak’ın gönüllü ifadesinde suçunu itiraf ettiğini ve bir miktar uyuşturucu maddeyi de zanlı Çetinkaya’ya verdiğini kabul ettiğini söyleyen Üreten soruşturmanın yeni başladığını ifade ederek zanlıların tutuklu kalmasını talep etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu