Kıbrıs

Sağlıkta örgütlü sendikalardan siyah çelenkli protesto: “Pilli’ye Bayram hediyemiz”

Sağlıkta örgütlü sendikalar Sağlık Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’na siyah çelenk bıraktı. Yapılan açıklamalarda Bakanların ‘yalan söylediği’ ifade edilerek istifa çağrısında bulundu.

Pandemi süreci boyunca ek mesai yapan sağlık çalışanlarının altı aydır ek mesai ücretlerinin ödenmediğini ve ödemelerin gerçekleşmemesi durumunda ek mesai yapmayacaklarını ifade ederek Sağlık Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’nın önüne siyah çelenk bıraktılar.

Sağlıkta örgütlü sendikaların (KTAMS, TIP-İŞ, Kamu-İş, KTHES, Kamu-Sen) Sağlık Bakanlığı önünde gerçekleştirdiği basın açıklamasında Sağlık Bakanı Ali Pilli’yi istifaya çağırmaları dikkat çekti. Sendikalar, Pilli’nin pandemi süreci boyunca sağlık çalışanlarına verdiği hiçbir sözü yerine getirmediğini aktardı.

Sağlık çalışanlarının ek mesai ücretlerinin altı aydır ödenmediğini, Maliye Bakanlığı’nın ve Sağlık Bakanlığı’nın bu konuyla ilgili herhangi bir çalışması olmadığı aktarıldı.

Sağlıkta örgütlü sendikaların açıklamasında, hükümetin Covid-19’un devam ederken seçim düşünmelerinin doğru olmadığını da ifade ederek, “hükümetin şu an yapması gereken seçim düşünmek değil, pandemi sürecini nasıl yöneteceğini düşünmektir” olduğu vurgulandı.

Ek mesai ücretlerinin ödenmemesi halinde greve devam edeceklerini ve ek mesaiye kalmayacaklarını da belirten Sendikalar, acil durumlarda halkı mağdur etmeden işlerinin başında olacaklarını da aktardı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu