Kıbrıs

Trafik kazası zanlısı Adalıer’in tutukluluğu 2 gün devam edecek

Mağusa-Lefkoşa Anayolu’nda dün yolu karşıya geçmeye çalışan Melik Dinler’e kullanımındaki araç ile çarparak ağır yaralanmasına neden olmakla suçlanan Mert Akil Adalıer bugün mahkemeye çıkarıldı.

“Ağır yaralanma ile neticelenen trafik kazası yapmak”, “Tehlikeli sürüş” ve “Viraja yaklaşma sırasında aracın süratini salim hadde indirmemek” suçlaması ile hakkında soruşturma başlatılan zanlı Adalıer hakkında 2 günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Kazada ağır yaralanan Dinler’in beyninde oluşan kanama, bilincinin kapalı olması ve ayakları ile kolunda kırıklar olması nedeni ile YDÜ Hastanesi yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığı açıklandı.

POLİS: DİNLER’İN HAYATİ TEHLİKESİ MEVCUT

Olayın soruşturmasını yürüten poliş çavuşu Berk Mertcanoğlu mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Mert Akil Adalıer’in, 28 Ağustos 2020 tarihinde çift şeritli Mağusa-Lefkoşa Anayolu üzerinde yönetimindeki SH 550 plakalı araç ile Mağusa istikametine doğru solda ikinci şeritte seyrederken yolun sola doğru virajlanan kısmına geldiğinde süratini salim hadde düşürmeden ve dikkatsizliği sonucu o esnada gidiş istikametine göre yolun sağından soluna doğru yaya olarak geçmekte olan Melik Dinler’e aracının sol ön kısmıyla çarptığını açıkladı.

Kaza sonucu ağır yaralanan Melik Dinler’in Mağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını belirten Mertcanoğlu, yapılan ilk yardım müdahalesine müteakip beyninde oluşan kanama, bilincinin kapalı olması, her iki bacak ve kol kısmında kırıkların olması sebebiyle Lefkoşa YDÜ Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırıldığını açıkladı.

Mertcanoğlu, kaza sonucu ağır yaralanan Dinler’den kan örneği alındığını ifade ederek, Dinler’in hayati tehlikesinin devam ettiğini ve solunum cihazına bağlı olduğunu kaydetti.

Yürütülen soruşturmanın yeni başladığını ifade eden Mertcanoğlu, zanlı Adalıer’in soruşturmanın selameti açısından 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu