Yaşam

Türkiye’nin tartıştığı GATA’daki doktorun bilinmeyenleri

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten ve Menzilci olduğu iddia edilen Dr. Ali Edizer, tartışma yaratan Esra Erol programlarına ilişkin tepki çeken paylaşımda bulundu… Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu tarafından hakkında inceleme başlatılan Edizer, sözleşmesi feshedilerek görevden alındı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten ve Menzilci olduğu iddia edilen Dr. Ali Edizer, tartışma yaratan Esra Erol programlarına ilişkin tepki çeken paylaşımda bulundu.

Türkiye’nin en köklü sağlık kurumlarından eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten Dr. Ali Edizer, sosyal medya hesaplarından Medeni Kanunu ve tek eşliliği hedef alan paylaşım yaptı.

Kamuoyunda tartışma yaratan Esra Erol’un programlarıyla ilgili paylaşımda bulunan Edizer, Facebook’ta şu ifadeleri kullandı:

“Esra Erol’a bizi götüren yolun başı, İsviçre Medeni Kanununun kabul edilmesidir. Sorsan ‘kadına özgürlük ve uygarlık’ kazandırıldı. Resmiyete tek eşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliği. Kuvveden fiile batı ahlâksızlığı…”

BAKANLIĞIN GÖZDESİ
Ezider’in 2011-12’de Sağlık Bakanlığı müşteşar danışmanı, 2012’de Menzilci olduğu bilinen Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın özel kalem müdürü olduğu ortaya çıktı.
MESUT YILMAZ’I DA HEDEF ALDI
Ali Edizer’in, yoğun bakımda tedavi gören eski başbakan Mesut Yılmaz ile ilgili de skandal paylaşımları ortaya çıktı. Edizer, Yılmaz’la ilgili “Bu arada İmam Hatip mezunu gassalimizin bir avuç dolusu pamukla Mesut Yılmaz’ı köşede sabırla beklediğini de ilave edelim” ifadelerini kullandığı görüldü. 

OSMANLI PADİŞAHINA TEPKİ GÖSTERDİ

Edizer, entari giydiği ve sosyal medyada paylaştığı bir videoda ise Osmanlı padişahlarından 2. Mahmut’a pantolonu ülkeye getirdiği için tepki gösterdi. 

“O SEVİMSİZ ÇITIRI DA CARİYE OLARAK VERİRSEN…”

Ali Edizer’in tepki çeken paylaşımlarından birisi de şöyle: 

“Allahım; Şu sarı kafalı domuzun taptığı mallarını bu fakir kuluna ganimet eyle. Şayet o sevimsiz çıtırı da cariye olarak verirsen, şükür babından sadece evde yerleri temizletmezsem namerdim!”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu