Kıbrıs

Uluçay: Satın alma gücü artırılmalı

CTP Milletvekili Teberrüken Uluçay, bütçede 2022 yılında nelere odaklanmak gerektiğini gösteren rakamlar bulunduğunu, bunlar üzerinde durulması gerektiğini kaydetti.

Uluçay, bütçe açığı rakamlarına değinerek, yoğun çalışarak bunu aşmak gerektiğini ifade etti.

Satın alma gücünü artırmanın şart olduğunu söyleyen Uluçay, atılması gereken adımların zaman geçirilmeden atılması gerektiğini belirtti.

Seçimle birlikte görev alacak hükümetin önünde satın alma gücü konusunun çok önemli bir gündem olarak durduğunu ifade eden Uluçay, seçmeni de siyasileri buraya yönlendirmeye çağırdı.

Ülkede genç işsizlik oranının ciddi şekilde yükseldiğini anlatan Uluçay, ek mesai rakamları konusunda düzenlemeler düşünülürken ülkede istihdam yaratılması hususunda da adımlar atılması gerektiğini anlattı.

Teberrüken Uluçay, önümüzdeki dönemde kısa ve orta vadeli takvim dahilinde reformların hayata geçmesi gerektiğini dile getirerek, Güney Kıbrıs ile ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Uluçay, yerli üretimin planlanması, yüksek kâr marjı olan ürünlere yönelinmesi gerektiğini de dile getirdi.

Ülkenin uzun vadeli hizmet verecek istikrarlı bir yönetime ihtiyaç olduğunu kaydeden Uluçay, seçmenin de bu yönde bir karar üretmesinin kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu