Kıbrıs

Yine kadına şiddet

Serdarlı’da boşanma aşamasındaki eşini darp edip kırık bardak ile boğazından yaraladığı iddia edilen H.Ç tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Ülkede kadına şiddet olayları her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Kadına şiddetin adresi bu kez Serdarlı köyü oldu.

Boşanma aşamasındaki eşini darp edip masaya vurarak kırdığı cam bardak parçalarının boğazında kesikler oluşması nedeni ile yaraladığı iddia edilen H.Ç tutuklandı

Zanlı H.Ç “Kadına şiddet” ve “yaralama” suçlamaları ile hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlanması nedeni ile teminat maksatlı bugün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Mahkeme zanlının yurt dışına çıkışını yasaklayarak bu bağlamda seyahat belgelerine el konulması yönünde talimat verdi. Zanlı 3 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı 1 kefilin 50 bin TL kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SUÇUNU KABUL ETTİ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Vedat Bilginaylar mahkemede verdiği ifadesinde 12 Ağustos 2020 tarihinde saat 10:30’da Serdarlı’da zanlı H.Ç’in ikametgahlarında oldukları bir esnada boşanma aşamasında olduğu eşi ile aralarında çıkan sözlü tartışmada kadını elleri ile itip yere düşürerek darp ettiğini aktardı.

Akabinde zanlının masa üzerinden aldığı cam bardağı masaya fırlatarak bardağın kırılmasına sebep olduğunu kaydeden Bilginaylar, cam parçalarının ise karısının boğazının alt kısmında 1 ve 2 cm’lik kesikler oluşturmasına sebebiyet vererek yaraladığını açıkladı.

Zanlının şikayet üzerine tutuklandığını belirten Bilginaylar, dava tebliğinde de hakkındaki suçlamaları kabul ettiğini ifade etti. Zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade eden Bilginaylar, H.Ç’in yargı aşamasında hazır bulunmasını temin etmek maksadı ile teminata bağlanmasını talep etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu